O Slimbee

Dnešní hektický styl života, který jde ruku v ruce s ne úplně ideálními stravovacími návyky a celou řadou dalších negativně působících faktorů vede v naší populaci často k rozvoji nadváhy. Nadváha a obezita jsou definovány jako zvýšené až nadměrné hromadění tuku v těle, které představuje zdravotní riziko. K posouzení tělesné konstituce je nutné znát podíl tělesného tuku (PBF – z anglic. „Body fat percentage“).

Vysoké procento tělesného tuku bude pravděpodobně znamenat špatnou fyzickou kondici, zvýšené riziko srdečních chorob, cukrovky a možný rozvoj onkologických onemocnění. Avšak i příliš málo tuku sebou přináší zdravotní rizika. Zjišťování procenta tělesného tuku je důležitým indikátorem výživového a zdravotního stavu člověka. Kromě množství tuku nás samozřejmě i zajímá jeho rozložení. Zatímco vyšší podíl v oblasti boků, hýždí a stehen je spíše kosmetický problém, hromadění tuku v oblasti břicha může představovat závažné zdravotní riziko. Ideální podíl tělesného tuku závisí na věku, pohlaví a tělesné konstituci. V posledních letech se Češi ve statistikách obezity propracovali na přední místa. Mezi státy Evropské unie se v žebříčku počtu lidí s nadváhou v roce 2006 umístili na druhém místě, hned za Německem. V České republice v dospělé populaci je 52 % obézních, z čehož 35 % spadá do kategorie nadváhy a 17 % do kategorie obezity. K nadměrné hmotnosti našeho národa přispívají více muži než ženy, neboť nadváhu má téměř 60 % mužské populace a 47 % připadá na ženy. Nástup moderního životního stylu se podepsal také na dětech a trend vzrůstající obezity se objevuje i v nižších věkových skupinách. Mnoho lidí trpících touto plíživou populační nemocí si neví rady, jak s tímto problémem bojovat a zkoušejí celou řadu více či méně úspěšných přípravků a metod. Pokud i vy jste v situaci, kdy nevíte kam dál nebo nevíte, jak vůbec s hubnutím začít, nabízíme vám pomocnou ruku - dietní poradnu. 

Dietní poradna je součástí EUC kliniky v Ostravě. Naše poradna funguje již od roku 2006. Za dobu její existence se nám podařilo pomoci více než 5000 klientům. Základem tohoto úspěchu je naše idea, že každý klient má svá specifika, ke kterým je potřeba přistupovat s odbornými znalostmi. To v dietní poradně zajišťuje náš nutriční terapeut, který spolupracuje s diabetologickou ambulancí a Lékárnou EUC, tak aby výsledky Vašeho snažení byly co nejlepší. Za pomocí přístroje InBody 370S , který měří s přesností a řekne Vám aktuální stav vašeho těla, poměr vašich svalů a tuku, hodnotí vaši celkovou vnitrobuněčnou a mimobuněčnou vodu, váš celkový fyzický stav i rychlost metabolismu a mnoho dalších údajů. Před výsledky, a tedy o pravdě o vašem těle již není úniku.

Snažíme se nabídnout maximální pomoc a komfort při řešení nadváhy, stejně jako poradit při sestavování jídelníčků na míru, pro udržení dobré kondice i při zvýšené tělesné zátěži. Našim cílem je hlavně Vaše spokojenost. Protože nebylo v našich silách tento osobní servis nabízet v celé České republice, rozhodli jsme se vytvořit e-shop Slimbee, který může naše profesionální služby nabídnout až k Vám, aniž by, jste museli opustit pohodlí Vašeho domova.

Na našich stránkách nalezte vše důležité od typu diet, kterou poskytujeme až po novinky a aktuality z prostředí zdravého stravování. V e-shopu Slimbee pak naleznete více než tři desítky různých produktů firmy Protifast a objednat si můžete také sestavení jídelníčku na míru, který Vám pomůže překonat úskalí zdravého stravování. Nebojte se kontaktovat nás a zeptat se na vše co Vás zajímá.

Vaše dietní poradna Slimbee